Çamlık Mah. 409 Sok. Didim/AYDIN
+90 (256) 813 11 61 - 0507 215 1771
info@zeynuraparts.com
Rezervasyon yap
Arşivler
Didim’de Sıcaktan Bunalanlar Denize ve Havuza Koştu

Aydın’ın Didim İlçesi’nde sıcaktan bunalan tatilciler ile turistler, soluğu plaj ve havuzlarda aldı.   Aydın’ın Didim İlçesi’nde sıcaktan bunalan tatilciler ile turistler, soluğu plaj ve havuzlarda aldı. Tatilcilerin tercihi, dünyaca ünlü Altınkum Plajı oldu. Turizm kenti Didim‘de hava sıcaklığı öğle saatlerinde gölgede 39 dereceye ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı 23 derece ölçüldü. Sıcaktan bunalanlar, plaj ve havuzlara akın etti. Tatilcilerin tercihi dünyaca ünlü Altınkum Plajı olurken, turistler genellikle otellerin havuzlarıyla su parklarını seçti. Kimi turistler de mavi tura çıkarak cennet koylarda denize girerek serinledi. Bunaltan sıcakta suda serinlik arayan tatilciler, uzun süre deniz ve havuzlardan çıkmadı. Sahilde denize girenler arasında büyükler olduğu kadar aileleriyle birlikte gelen çocuklar da yer aldı. Kimi çocuklar sahimlde kumla kimileri de denizde suyla oynadı. Başta orman yangınları olmak üzere, sıcak çarpması gibi etkilerin de yaşandığı Didim‘de, uzmanlar öğle saatlerinde güneş altında gezilmemesi gerektiği yönünde uyarılarda bulundu. Bol bol sıvı tüketilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen uzmanlar, şeker ve tansiyon hastalarına gölge ve serin yerlerde bulunmalarını önerdi. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 7-10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceğini bildirdi.

Yorumlar: 0
Altınkum Plajında Asayiş berkemal…

Altınkum Plajında Asayiş berkemal… İlçemiz Didim’de yaz sezonu hareketliliğin başlamasıyla birlikte Dünyaca Ünlü Altınkum Plajında geçen yıl başlatılan Bisikletli Polis uygulaması bu yılda sürerken, ayrıca sivil polislerde plajda asayiş ve güvenlik konusunda görev yapmaya başladı. İlçe Kaymakamı İskender Yönden asayiş ve güvenlik konusuna önemle durduklarını söyledi. İlçemiz Didim’de yaz döneminde başta Didimliler olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin asayiş ve güvenlik konusunda kendilerini rahat hissetmeleri noktasında gerekli tüm tedbirler alındı. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl İlçe Kaymakamı İskender Yönden’in talimatıyla Altınkum Yalı Caddesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bisikletli polisler sabah saat 08:30 ila akşam saat 20:00 arasında cadde üzerindeki gezerek gerekli durumlarda asayiş ve güvenliği sağlıyordu. Bisikletli Polislerin yanı sıra bu yıl plajda zaman zaman yaşanan kap-kaç, hırsızlık gibi asayiş olaylarının da önlenmesi amacıyla sivil polisler plajda görev almaya başladı. Tatilci gibi görünerek vatandaşların arasında gezen polisler, asayiş ve güvenlik açısından diğer ekiplerle koordineli çalışıyor. Yaz sezonu öncesinde alınan bu tedbirlerin halkın can ve mal güvenliği, asayiş ve huzuru sağlanması noktasında olduğunu dile getiren İlçe Kaymakamı İskender Yönden bu tür önlem ve tedbirlerin yaz boyunca süreceğini belirtti. Diğer yandan da Didim Belediyesi seyyar satıcılar konusunda tedbirlerini arttırırken, diğer yandan da bu yıl şezlong ve şemsiye ödemeleri de seyyar kart ödemeleri üzerinden […]

Yorumlar: 0
Didim Altınkum plajı 24 saat kontrol edilecek

Didim’de bulunan Altınkum Plajı’nın huzur ve güvenliğini sağlayacak 30 MOBESE kamerasının kurulumuna başlandı. Didim’in göz bebeği olan Altınkum plajı ile Yalı Caddesi, bu yaz döneminde 30 MOBESE kamerası ile 24 saat izlenecek. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Didim’de çalışmalar sürerken, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu Altınkum Yalı Caddesi, 24 saat kameralarla denetlenecek. İlçe genelinde mevcut olan 36 ayrı MOBESE kamerasına ilave olarak Yalı Caddesi ile Altınkum Plajı’na Didim Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle 30 MOBESE kamerası kuruluyor. “24 SAAT KONTROL EDİLECEK” Bölgenin huzur ve güvenliğini sağlayacak çalışmayla Altınkum Yalı Caddesi’nde meydana gelebilecek suç olaylarının en aza indirilmesi ve meydana gelen olaylara da en hızlı şekilde müdahale edilebilmesi amaçlanıyor.  

Yorumlar: 0