Çamlık Mah. 409 Sok. Didim/AYDIN
+90 (256) 813 11 61 - 0507 215 1771
info@zeynuraparts.com
Rezervasyon yap
Didim’de Sıcaktan Bunalanlar Denize ve Havuza Koştu
Didim’de Sıcaktan Bunalanlar Denize ve Havuza Koştu

Aydın’ın Didim İlçesi’nde sıcaktan bunalan tatilciler ile turistler, soluğu plaj ve havuzlarda aldı.

 

Didim'de Sıcaktan Bunalanlar Denize ve Havuza Koştu, System.String[]

Aydın’ın Didim İlçesi’nde sıcaktan bunalan tatilciler ile turistler, soluğu plaj ve havuzlarda aldı. Tatilcilerin tercihi, dünyaca ünlü Altınkum Plajı oldu.

Turizm kenti Didim‘de hava sıcaklığı öğle saatlerinde gölgede 39 dereceye ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı 23 derece ölçüldü. Sıcaktan bunalanlar, plaj ve havuzlara akın etti. Tatilcilerin tercihi dünyaca ünlü Altınkum Plajı olurken, turistler genellikle otellerin havuzlarıyla su parklarını seçti. Kimi turistler de mavi tura çıkarak cennet koylarda denize girerek serinledi. Bunaltan sıcakta suda serinlik arayan tatilciler, uzun süre deniz ve havuzlardan çıkmadı. Sahilde denize girenler arasında büyükler olduğu kadar aileleriyle birlikte gelen çocuklar da yer aldı. Kimi çocuklar sahimlde kumla kimileri de denizde suyla oynadı.

Başta orman yangınları olmak üzere, sıcak çarpması gibi etkilerin de yaşandığı Didim‘de, uzmanlar öğle saatlerinde güneş altında gezilmemesi gerektiği yönünde uyarılarda bulundu. Bol bol sıvı tüketilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen uzmanlar, şeker ve tansiyon hastalarına gölge ve serin yerlerde bulunmalarını önerdi.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının mevsim normallerinin 7-10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceğini bildirdi.

Cevap Yaz