Çamlık Mah. 409 Sok. Didim/AYDIN
+90 (256) 813 11 61 - 0507 215 1771
info@zeynuraparts.com
Rezervasyon yap
Aydın sahillerinde İngiliz turist sevinci
Aydın sahillerinde İngiliz turist sevinci

Turizmcilerin ‘küçük İngiltere’ dediği Didim‘de, son üç yılın en yoğun turist rezervasyonunun gerçekleşmesi turizmcilerin sezonu rekorla kapatacağı umudunu artırdı. Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz, turizmde geçen yılın nispeten iyi geçtiğini, bu yılsa son beş yılın rakamlarının üzerinde bir turisti ağırlayacaklarını söyledi.

Aydın sahillerinde İngiliz turist sevinci

Otellerin geçen yıl yüzde 85 dolulukla sezonu kapattığını anlatan Cengiz, “Bu sene daha iyi olacağını görüyoruz. Otelci arkadaşlar ve tur operatörleriyle yaptığımız görüşmeler, bu yıl otellerdeki doluluk oranının yüzde 90’ın üzerine çıkacağını gösteriyor.” dedi.

“Rekor sayıda İngiliz bekliyoruz”

lçeye daha çok İngiliz turistlerin geldiğine işaret eden Cengiz, şunları söyledi:

Aydın sahillerinde İngiliz turist sevinci

“Rezervasyonlar da gösteriyor ki 2018’de biraz hareketlenen İngiltere pazarında bu yıl rekora ulaşabileceğimizi söyleyebilirim. Balkan pazarında her zaman olan hareketliliğimiz devam edecek. İngilizlerde olduğu gibi Alman turist sayısında da bu yıl bir artış bekliyoruz. Bu sezon çok iyi geçecek. Dokuz günlük tatille birlikte de sezona çok hızlı bir giriş yapacağız. Bütün erken rezervasyon kontenjanları da doldu. Bundan sonra normal satışlar devam edecek.” Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden’se turizmde sıkıntılı dönemlerin geride kaldığını ifade etti.

Aydın sahillerinde İngiliz turist sevinci

“Sezonu yüzde 100 dolulukla kapatacağımızı düşünüyorum”

İlçedeki dört ve beş yıldızlı otellerde şu andaki doluluk oranının yüzde 50 civarında olduğunu aktaran Özden, “Asıl hareketlilik önümüzdeki aydan itibaren başlıyor. Sezon boyunca tüm otellerin yüzde yüze yakın bir dolulukla sezonu tamamlayacağını düşünüyorum.” diye konuştu. Kuşadası’nın kruvaziyer turizminde de öncü olduğunu aktaran Özden, günübirlik gelen turistin kent merkezindeki esnafa katkısına işaret etti.

Cevap Yaz