Çamlık Mah. 409 Sok. Didim/AYDIN
+90 (256) 813 11 61 - 0507 215 1771
info@zeynuraparts.com
Rezervasyon yap
Yelkenci Yetiştirlecek
Yelkenci Yetiştirlecek

Geçtiğimiz hafta sonu biten Türkiye Yelken Şampiyonasının ardından Didim Yat ve Yelken kulübü yeni yelkenciler yetiştirmek üzere Yaz Spor Okulu açacak.
2. koyda derneğe tahsis edilen alandaki kulüp binasında gerçekleşecek olan kurslar, gerçekleşen şampiyona sonrası ailelerin isteği üzerine başlatılıyor.
Birinci dönemi 18-29 Haziran’da gerçekleşecek olan kampların ikinci dönemi 2-13 Temmuz arası, üçüncü dönemi de 19-27 Temmuz arasında gerçekleşecek.
İlk kurslarda yelkenciliğin temel ilkeleri ile yelkenini ve denizi tanıma dersleri verilecek ve yetenekli öğrenciler lisanslı sporcu olarak kulübe katılacaklar.
Yaz okulu açılışıyla ilgili bilgileri paylaşan dernek yöneticileri yapılan şampiyonayı da değerlendirdiler. Didim’in rüzgarının elverişli olması sebebiyle günlük olarak çok sayıda yarışın yapılmış olması ve en yüksek sayıda sporcunun katıldığı bir şampiyona olması nedeniyle de bir rekor kırıldığını belirttiler ve akşamları düzenlenen eğlencelerle de bir karnaval havasında geçen organizasyondan tüm katılımcıların memnun olduğu belirttiler ve Yalı caddesi üzerindeki esnaf başta olmak üzere tüm Didim esnafının memnun olduğunu ve şampiyon ile sezonu erkene çektiklerini, kulüplerden ve sporculardan alınan geri dönüşlerden herkesin memnun olmasına da ayrıca sevindiklerini belirttiler.

Cevap Yaz